Wiadomości

Wyrok zapadł. 80 drzew idzie pod topór w Studzieńcu

Ogławianie drzew w Studzieńcu dobiegło końca. Wycinkę dokończy wykonawca inwestycji, którego poznamy w przeciągu kilku tygodni.

Fot.: Filip Pobihuszka

Ogławianie drzew w Studzieńcu dobiegło końca. Wycinkę dokończy wykonawca inwestycji, którego poznamy w przeciągu kilku tygodni.

Piły poszły w ruch. I rozpoczęły się protesty. - Na 800 mieszkańców wsi przeciwnych jest raptem kilku - słyszymy w Studzieńcu.

Wyrok zapadł na 80 lip ciągnących się aleją wzdłuż Studzieńca. Zadecydowały racje „wyższe”. Wycinka ma związek ze zbliżającą się przebudową ciągnącej się przez wieś drogi, która znalazła się na liście dofinansowanych „schetynówek”. A nowa droga i chodniki są wsi potrzebne jak tlen.

- Pewnie, że żal tych drzew, to jakby nasi sąsiedzi od lat - słyszymy. - Ale w ogólnym rozrachunku z całej alei i tak ocaleje ponad 200 drzew. Jeśli mamy wybór albo my, albo drzewa... A ta droga to nasz koszmar.

Niektórzy jednak zastanawiają się, czy nie można było trotuaru tak poprowadzić, aby i wilk był syty i owca cała. Drogowcy stwierdzili jednak , że nie ma innego wyjścia. I w ostatnich dniach we wsi pracowała już ekipa tnąca niektóre konary.

Czytaj więcej 15 marca w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Więcej na temat: Studzieniec, gmina Nowa Sól

Komentarze (3)

  • ~Ekolog Racjonalista 2016-03-15, 11:13

    BRAWA dla urzędników, żę nie wachali wydać się zgody na wycinkę drzew.

  • ~Ewa 2016-03-15, 11:41

    I tak następuje dewastacja przyrody w Polsce, decyzje wydają Ci, którzy nie mają pojęcia o drzewach . Ciekawe ile kasy za te drzewa zgarną? Władza liczyła  na naiwność ludu i jak widac w tym przypadku nie zawiodła się. Mozna dojśc do kompromisu, tak jak to było z Rospudą, wtedy tez nie było innej rzekomo mozliwości. Potem lud będzie się skarżył na auta, że jadą za szybko, na smog i spaliny , na to że gorąco

  • ~Intelekt 2016-03-15, 13:46

    Mieszkańcy zadecydowali a nam wszystkim nic do tego! Człowiek kiedyś zasadził to i teraz człowiek wycina. Co w tym dziwnego? Poza tym zostaną wykonane nowe nasadzenia w odpowiedniej odległości od drogi i za 10 lat będzie nowa aleja młodych, pieknych drzew :)

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.